پوسته های مرتبط
لینک های خارجی
شبکه های اجتماعی
  • سبد خرید خالیست.
سبدخرید مجموع:تومان
تصویر عنوان

بلاگ

تنباکو معسل

  |   دسته بندی نشده   |   بدون دیدگاه

تنباکو معسل

توتون

تنباکو یا توتون که به زبان مصری پاپیروس گفته می شود، گیاهی است با برگ‌های عریض و پهن که پیدایش و رشد این گیاه ،در قاره ی آمریکا بوده است ولی هم اکنون در کل دنیا کشت و زرع می‌شود. تنباکو با توجه به طعم و مزه ی آن انواع مختلفی دارد .

قسمت برگ‌ خشک گیاه، تنباکو نام دارد. استعمال این گیاه به شکل دود حاصل از سوزاندن برگ‌های خشک می باشد که نیکوتین دارد. این عمل با قرارگیری تنباکو در کاغذ یا لوله کردن برگ‌ سالم و برش نخورده ی آن به شکل سیگار برگ و نیز گذاشتن در سر قلیان و مصرف آن انجام می‌گیرد.

تنباکوی معسل از برگهای تنباکو متنوعی تشکیل شده است ، که در آن می توان طیف گسترده ای از مزه ها را که ناشی از ترکیب اسانس، مواد افزودنی و شیرین کننده است را پیدا نمود. اصطلاح “معسل” در قرن نوزدهم در مصر و در زمان امپراطوری عثمانی ها آغاز شد. مردم قبلاً سیگار می کشیدند که آن را “توباک” می نامیدند ، نوعی تنباکو که در مزارع ترکیه و ایران کاشته و پرورش داده می شد ، جایی که روند تهیه آن بسیار ساده بود و کیفیت آن صرفاً در نوع خود جالب بود.

تنباکوی میوه‌ای هم چند سالی است که به دست اعراب تولید شده و با انواع اسانس و طعم‌های گوناگون در دسترس همگان است و با نام تنباکوی میوه‌ای در ایران و نام عربی معسل در کشورهای عربی و در کشورهای دیگر بفروش می‌رسانند. استعمال قلیان میوه‌ای در برخی شهرها و کشورهای اروپا هم شیوع پیدا کرده و خیلی از جوانان هم در اروپا قلیان میوه‌ای را به عنوان تفریح انتخاب کرده و ساعتی را در کافی شاپ برای سرو قلیان اختصاص می‌دهند.

مصری ها در این ایام با معضلات بی شماری روبرو بودند ، یکی از آنها این بود که دخانیات را از کجا می توان بدست آورد؟ در نتیجه این سوال خاص اما بسیار گیج کننده ، آنها تولید تنباکو جایگزین از نارگیل ها را آغاز کردند. آنها به منظور بدست آوردن جایگزین در محصولات ، مراحل ساده ای را دنبال می کردند. در مرحله اول پانچ کردن دو سوراخ در نارگیل با هدف استخراج شیره آن، قبل از تعویض لوله لاستیکی با چوب بامبو و درنهایت استفاده از خشت سوخته برای قرار دادن توتون و تنباکو انجام شد. درنهایت قلیان ایجاد شد و اختراع قرن به حساب می آمد. در آن زمان ، این خلاقیت نوآورانه “گوزا” خوانده شد و امروزه در مفهوم “شیشا” تکامل یافته است.

فرآیند کلی ساخت نیز به این صورت است که ابتدا تنباکو را در طی فرایندی خرد نموده. سپس پس از شستشو و خشک نمودن تنباکو آنها را آماده اضافه کردن سایر مواد می کنند. در مرحله بعدی روغن های گلیسیرین درجه یک  را به میزان لازم به تنباکو ها اضافه می کنند. راز تنباکوی  خوب در میزان استراحت و نفوذ گلیسیرین در تنباکو است. هرچقدر که میزان خواب بیشتر باشد بافت تنباکو نرمتر و کیفیت آن بهتر خواهد شد. در مرحله آخر با اضافه کردن اسانس های مختلف و ترکیب آنها با هم ، طعم های مختلفی از تنباکو تولید می شود.

فرایند اضافه کردن طعم ها و ترکیب اسانس های مختلف کاری بسیار پیچیده است. راز بسیاری از تنباکو هایی که امروزه بین علاقمندان عنوان تنباکوی خوب شناخته می شود در همین ترکیب آسانس آنهاست. همین موضوع است که باعث می‌شود بسیاری از مصرف کنندگان این محصول، به برخی از طعم های تنباکوی میوه ای، طعم سبک، طعم سنگین ، طعم شیرین و عبارات این چنین را نسبت به می دهند.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه